Sinu terve laps

Mis viga lennata, ku vanemad suled selga pannu (Häädemeeste)

Lastest. Tõenduspõhiselt

tere Tere, mina olen Piret. Ma olen perearst, tegelen inimestega nende esimestest elupäevadest kuni mõnikord päris viimase lõpuni. Siin blogis plaanin kirjutada laste tervisest, kasvamisest, arengust. Kui lastega seoses mingeid huvitavaid teadustöid tuleb, siis kirjutan. Kui gripihooaeg või puugihooaeg või kõhuviiruse hooaeg, siis kirjutan. Kui mõnda laste kohta kirjutatud raamatut loen, siis kirjutan. Et huvitavam saaks, on siia kaastööd teha lubanud juba ka teised arstid ja spetsialistid, tutvustan neid siis, kui nende kord käes on.

Miks?

Teine töö lisaks perearstiks olemisele on mul veel: ma vahendan mõned korrad kuus meditsiiniuudiseid erinevatele spetsialistidele suunatud väljaannetele. See, mis materjali avaldatakse, on tohutult põnev ja mõnikord tekib lugedes tunne, et peaks keegi seda ometi kuskilt mäe otsast maha hüüdma nii, et kõik kuuleksid. Siia ma teen nüüd selle mäe.

Perearst on teatavasti see arst, kes teab kõigest mitte midagi. Lapsevanemaks olemine on veel vastutusrikkam: peab teadma kõigest kõike ja seda siis veel ellu rakendama. Infot tervise kohta tuleb pea igast uksest ja aknast, mille lahti teed. Tervis ja laste kasvatamine on ju need valdkonnad, kus igaüks suur ekspert on. Püüan siin lehel esitada mõistuspärast ja tõendatud materjali nii palju kui võimalik, sest kõik asjad siin elus ei ole ju mõõdetavad ka.

Päris hea argument on ka see, et Haigekassa on trükkinud hulga häid ja vajalikke infomaterjale, mis meie projektipõhises maailmas on jagamiseks alailma otsa saanud. Siia kogun suunaviidad eesti- ja ingliskeelsetele andmebaasidele ja materjalidele.

See suur küsimus

Ja nüüd see alatine küsimus kõikidele lastega tegelevatele spetsialistidele, kes midagi arvata või õpetada võtavad: kas mul endal ka lapsi on? Jah. Olen ühe armsa põnni uhke ema. Teadusliku tõenduse seisukohast muidugi on ühe lapse kasvatamine täiesti olematu valim, usaldusväärne oleks sada, parem kakssada last. Ühe lapse kasvatamine on parimal juhul juhtumikirjeldus. Emotsionaalses plaanis on see muidugi argument, ma saan aru küll.

Diskleimer

Käesolev veebileht ei esinda kellegi huve peale autori selge soovi, et lapsevanematel oleks võimalik leida usaldusväärset materjali, millele toetuda. Veebilehe koostamine ei ole saanud kuskilt rahastust ja ei ole vahend millegi müümiseks.

Rubriigid:Uncategorized

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s