Sinu terve laps

Mis viga lennata, ku vanemad suled selga pannu (Häädemeeste)

DNA-uuring viitab, et lapsed võivad inimestega lähedases suguluses olla

ülo õun isa ja poeg heikki kastemaa lapsed inimesed dna teadus uuring teadlased geneetika

Ülo Õun “Isa ja poeg”. Foto Heikki Kastemaa. Kas inimesed ja lapsed võivad tõesti omavahel suguluses olla?

Värske uuring võib kaasa tuua paradigma muutuse meie täna veel piiratud arusaamisse väikeste olendite mõistmisel. Nimelt leidsid California ülikooli teadlased mullu sügisel tõendeid, et lapsed võivad inimestega lähedases suguluses olla.

Pärast kümnete väikeste poisslaste fossiilide DNA ekstraheerimist, sekveneerimist ja analüüsimist järeldasid teadlased, et tänapäevane mõistusega inimene (homo sapiens) on suure tõenäosusega laste otsene, kuigi kauge järeltulija. Geneetiline erinevus väikeste laste ja tänapäevaste inimeste vahel võib olla väiksem kui 1%.

Need kaks liiki on koos eksisteerinud miljoneid aastaid ja kui saab kinnitust, et inimesed tõesti põlvnevad lastest, tekib järgmine küsimus: kas beebid (kes on veelgi väiksemad ja napilt suutelised lihtsamaid plastmassist tööriistu kasutama) võivad omakorda meie veelgi kaugemad eelkäijad olla?

Kuigi kindlaid vastuseid veel pole, on tegemist üsna hämmastava hüpoteesiga. Jään põnevusega ootama juba tulevasi teadustöid, mis selgeimaid vastuseid annaksid.

Allikas: The Onion. Newly Discovered DNA Evidence Suggests Children Could Be Closely Related To Humans. 10/03/2010. link

Rubriigid:Uncategorized

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s